Magija De Bruynea pala u drugi plan zbog Joška Gvardiola, o potezu Hrvata bruji Engleska

Piše R. R.
25. travnja 2024. - 23:13
Manchester City‘s Croatian defender #24 Josko Gvardiol (L) celebrates with teammates after scoring their fifth goal during the English Premier League football match between Manchester City and Luton Town at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on April 13, 2024. (Photo by Darren Staples/AFP)/RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or ‘live‘ services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications./Darren Staples/Afp

Nakon prvog poluvremena Manchester Cityja praktično je osigurao pobjedu na gostovanju kod Brightona jer su imali prednost od čak 3:0, na kraju su dodali još jedan zgoditak. Domaći su uspjeli izdržati sve do 17. minuta ove utakmice kada je sve krenulo loše za njih. Čak su prije toga, na otvaranju utakmice, imali jako dobru priliku koju nisu iskoristili.

Do vodstva gosti stižu upravo u već spomenutoj 17. minuti kada je asistenciju Walkera iskoristio De Bruyne koji je postigao jako lijep gol glavom. Ipak, svi pričaju o onome što se dogodilo nakon što je De Bruyne postigao vodeći gol za Manchester City na ovoj utakmici, a u centru pažnje nije bio Belgijanac. Naime, Joško Gvardiol je prilikom proslave gola za nos uhvatio Kylea Walkera, a sve to je nasmijalo sve igrače Manchester Cityja dok De Bruyne nije shvaćao što se događa. Zato jesu Rodri, Alvarez, te ostali igrači koji su se nasmijali potezu Hrvata.

Ključno je naglasiti da nakon ovog kola Manchester City ima jednu utakmicu manje, te će imati priliku preuzeti lidersku poziciju od Topnika. Kada je riječ o Arsenalu njima su ostale još četiri utakmice do kraja prvenstva, a naredna je za vikend protiv Tottenhama u gostima.

02. svibanj 2024 00:10