TenisATP St. Peterburg

Igra u životnoj formi: Rus Rubljov preko našeg Borne Ćorića stigao do četvrtog naslova u 2020. godini

18. listopada 2020. - 18:03

Ruski tenisač Andrej Rubljov (ATP - 10.) osvojio je naslov pobjednika ATP turnira serije 500 u Sankt Peterburgu, gdje je u nedjeljnom finalu nadigrao najboljeg hrvatskog tenisača Bornu Ćorića (ATP - 27.) sa 7-6 (5), 6-4 nakon jednog sata i 39 minuta.

Rubljovu je to četvrti naslov u 2020. čime se izjednačio s Novakom Đokovićem kao najuspješnijim tenisačem u ovoj sezoni. Rus je i u četvrtom međusobnom dvoboju ostavio Bornu Ćorića bez seta pa je 23-godišnji Zagrepčanin ostao na dva naslova iz Marakeša 2017. i Hallea 2018. Ćoriću je ovo bio peti poraz u finalima, a drugu godinu zaredom je izgubio meč za naslov u St. Peterburgu, gdje ga je 2019. nadigrao Rus Danil Medvjedev.

U vrlo izjednačenom dvoboju ključnim se pokazao niz od pet poena u 'tie-breaku' prvog seta, kojim j...

24. travanj 2024 17:18