Strani nogometpremiership

Londonski velikani sigurno koračaju dalje: Tottenham i Arsenal ubilježili sigurne pobjede i najavili proboj prema gornjem dijelu poretka

28. veljače 2021. - 19:30

U 26. kolu engleske Premier lige Tottenham je na svom stadionu svladao Burnley s 4-0 (3-0) uz dva pogotka Garetha Balea.

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige pokazao se protiv Burnleyja u vrlo dobrom izdanju i već nakon pola sata igre stvorio tri pogotka prednosti. Kombinacija južnokorejskog reprezentativca Sona i Garetha Balea dovela je do prvog pogotka Spursa već u 2. minuti. U 15. minuti Harry Kane je udarcem s desetak metara svladao Popea, a u 31. minuti to je uspjelo i Lucasu Mouri. U 55. minuti Bale je postigao i drugi pogodak, a ponovno je u ulozi asistenta bio Son.

Imali su domaći još nekoliko vrlo izglednih prilika, ponajviše iz brzih kontranapada, ali im je nedostajalo preciznosti u završnici za još uvjerljiviju pobjedu momčadi Josea Mourinha.