Hajdukbijeli preokrenuli

Hajduk loše ušao u utakmicu s Makedoncima pa u zadnjih 20 minuta napunio mrežu Vardara

Piše PSD
20. siječnja 2020. - 16:50
hajduk trening belekMiro Gabela/hajduk.hr

Hajduk je u svojoj trećoj utakmici u sklopu zimskih priprema u turskom Beleku pobijedio Vardar rezultatom 3:1.

Momčad iz Sjeverne Makedonije došla je u vodstvo već u 12. minuti, iz prve prilike na utakmici. Jakoliš je katastrofalno izveo aut, a loptu je presjekao Mičevski koji se sjurio prema golu Posavca i lagano ga matirao.

Bijeli su većim dijelom susreta izgledali nezainteresirano i umorno te je trebalo pričekati 63. minutu kada je Tudor promijenio sve igrače osim Radića.

Tempo se značajno podigao, igra je bila protočnija, a sve je okrunjeno s čak tri gola u samo 12 minuta. Prvo je Kreković izjednačio nakon duge akcije Bijelih, a zatim su Teklić i ponovno Kreković osigurali Hajduku pobjedu.

Bijele čeka još jedna prijateljska utakmica u Beleku, Tudorova momčad u petak će odmjeriti snage s kijevskim Dynamom.

HAJDUK - VARDAR 3:1 (Kreković x2, Teklić / Mičevski)

HAJDUK: Posavec, Barry, Jakoliš, Caktaš, Eduok, Juranović, Blagaić, Jurić, Bradarić, Ismajli, Radić

Klupa: Ljubić, Nejašmić, Kreković, Simić, Delić, Vučur, Čolina, Tahiraj, Teklić, Jradi

VARDAR: Gačevski, Đurovski, Novak, Toševski, Brdarovski, Mičevski, Redžepi, Velkoski, Ignjatov, Cvetanovski, Ibiši

Klupa: Ilič, Mladenovski, Najdovski, Naumčevski, Petejčuk, Ali, Dimovski, Junior, Popzlatanov, Avramovski, Kolevski

TIJEK SUSRETA

90` Utakmica je završila. Hajduk je pobijedio rezultatom 3:1.

85` 3:1 za Hajduk! Drugi pogodak na utakmici Krekovića.

82` Novi pogodak za Bijele! Lopta je oduzeta na sredini terena te je na kraju akcije došla do Teklića koji sjajno puca s ruba šesnaesterca i dovodi Hajduk u vodstvo.

73` Gol za Hajduk! Nakon duge akcije lopta je došla do Krekovića, kome Ilič prvo odlično brani, ali Hajdukov napadač ostaje priseban i posprema loptu u mreži iz drugog pokušaja.

64` Tudor je sada promijenio cijelu momčad. Na terenu su: Ljubić, Vučur, Simić, Radić, Čolina, Tahiraj, Nejašmić, Jradi, Teklić, Kreković, Delić

46` Sastav Vardara u drugom poluvremenu: Ilič, Mladenovski, Najdovski, Naumčevski, Petejčuk, Ali, Dimovski, Junior, Popzlatanov, Avramovski, Kolevski

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u momčadi Hajduka u odnosu na prvi dio.

45+1` Prvo poluvrijeme je završilo.

30` Jakoliš je ubacio s boka, Blagaić je primio na 12 metara i pucao iz poluvoleja. No nije najbolje zahvatio loptu i vratar Vardara uspio je to obraniti.

27` Sjajan ubačaj Juranovića pred vrata, Blagaić je glavom tukao s 10 metara, ali lopta je prošla malo pored stative.

18` Juranović je za malo pogodio za izjednačenje. Oteo je loptu na 20 metara, sjurio se prema golu Vardara, ali vratar je obranio njegov udarac iskosa.

12` Gol za Vardar. Mičevski je iskoristio prvu pravu priliku na utakmici i doveo svoju momčad u vodstvo.

1` Utakmica je počela.