Domaći nogometogroman korak

Varaždinu važna pobjeda u derbiju začelja, Inter nakon desetog uzastopnog poraza korak do ispadanja

25. lipnja 2020. - 23:16

U derbiju začelja Prve HNL Varaždin je pobijedio Inter sa 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok je Inter nakon desetog uzastopnog poraza korak do ispadanja.

Nakon pobjeda nad Hajdukom i Istrom 1961, Varaždinu se pružila prilika pobjedom protiv Intera praktički osigurati ostanak u ligi. I uspio je domaćin u tome. Minimalnom pobjedom pobjegao je 'fenjerašu Interu pet kola prije kraja na 10 bodova prednosti, dok od Istre 1961, koja drži deveto mjesto koje vodi u doigravanje, sada ima četiri boda viška.

Domaćin je poveo u 33. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom okrunio Jorge Obregon. U kazneni prostor odlično je ubacio Petar Mamić, a kolumbijski napadač između Interovih stopera zabio za 1-0. Do kraja poluvremena Varaždin je bio agresivniji i aktivni...

16. travanj 2024 21:01